• Ви знаходитесь тут:

• Сторінка логопеда

У нашому садочку працює логопункт для дітей старшого дошкільного віку!

З дітьми працює логопед Людмила Василівна.

/Files/images/zagadki/зображення_viber_2024-04-19_09-12-05-099.jpg

Правильно дихаємо - правильно розмовляємо!

На дошкільне дитинство, тобто на період становлення мовлення у дітей, припадає велика кількість мовних порушень. Які можуть викликатися різноманітними причинами: від елементарного незнання дитиною правильного артикуляційного укладу до грубих органічних дефектів як нервової системи так і всього організму

Однак, в усіх випадках порушеного мовлення страждає дихальна система, яка виступає своєрідного енергетичною базою у процесі мовлення. Так зване мовне дихання забезпечує здатність не лише вимовляти певні звуки мови ( фонеми), але спілкуватися взагалі, оскільки кожне наше речення вимовляється на видосі і залежно від плавності і довжини цього видиху мовлення буде плавним і правильним. Гарно поставлене мовленнєве дихання забезпечує гарну дикцію і чітку вимову звуків. Тому важливо з самого початку оволодіння дитиною мовленням виробити в неї правильне нижньодіафрагмальне дихання. А також - при виявленні ознак порушеного мовного дихання відразу приступити до корекції, що забезпечить ефективне оволодіння монологічним мовленням, профілактику виникнення заїкання та інших розладів темпу і ритму мовлення.

Щоб виявити, чи правильно ваша дитина дихає попросіть її вдихнути у положенні стоячи. Якщо у неї підскочили плечі, надулися щоки - це перші ознаки порушення. Якщо вдих шумний і дитина, не затримуючи повітря, відразу видихає його - це теж ознака розладу повного дихання. Також, спостерігайте як часто вдихати. Отже, якщо ви помітили хоча б одну з перерахованих ознак, з дитиною потрібно займатися спеціальною дихальною гімнастикою, яка допоможе нормалізувати діяльність всього артикуляційного апарату, виробити правильне нижньодіафрагмальне дихання, його силу, плавність і тривалість.

/Files/images/zagadki/зображення_viber_2024-04-19_09-12-24-342.jpg

/Files/images/zagadki/зображення_viber_2024-04-19_09-12-58-781.jpg